Kadra

W naszym przedszkolu pracują Nauczycielki z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Wszystkie legitymują się odpowiednimi, wysokimi kwalifikacjami – ukończone studia magisterskie. Jednak ciągle dbają o swój dalszy rozwój zawodowy – doskonalą warsztat pracy uczestnicząc w różnych formach doskonalenia zawodowego, uzyskują dodatkowe kwalifikacje, wymieniają się doświadczeniami w ramach Szkoleniowych Rad Pedagogicznych.

Wśród naszej kadry jest czworo nauczycieli dyplomowanych, czworo mianowanych oraz pięcioro kontraktowych. Nauczycielki w swej pracy wykorzystują metody aktywne, poszukują nowatorskich rozwiązań z nastawieniem na osiąganie sukcesów przez każde dziecko. Wszystkie grupy wykorzystują „Odimienną metodę nauki czytania wg dr I. Majchrzak”.  Dwie nauczycielki to trenerki kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii „Edukacja przez ruch” D. Dziamskiej, które prowadzą swoje grupy w oparciu o tą metodę pracy.

Naszą kadrę reprezentuje również przedszkolny logopeda – Pani Karolina, anglista – Pani Asia, nauczyciel wychowania – fizycznego, który prowadzi gimnastykę korekcyjną – Pani Beata oraz teolog – Pani Teresa. Wspiera nas  także psycholog – Pani Anastazja.

Wszystkie nauczycielki duży nacisk kładą na  wypracowywanie nowych form współpracy z Rodzicami. Nauczycielki są otwarte na potrzeby dzieci i ich Rodziców – pozostają do ich dyspozycji zawsze kiedy pojawia się problem wychowawczy czy dydaktyczny. W swych działaniach zmierzających do tworzenia dobrego wizerunku Przedszkola.

Kadra Pedagogiczna jest dzielnie wspierana przez pozostały Personel – panie pomoce nauczyciela, intendentkę – Panią Halinkę, panie kucharki, które przygotowują nam smaczne i zdrowe posiłki, personel kadrowy oraz Pana Krzysia, który dba o czystość otoczenia – wewnątrz placówki i na placach przedszkolnym.